Şifremi unuttum !
İmamoğlu Pastırma Fiyatları
Pastırma et, tuz ve kırmızı biberin birbirine karıştırılarak, sarmısak ve çemenle bastırılıp güneş veya iste kurutulmasıyla meydana gelen bir çeşit et yiyeceği. Etler bastırılarak yapıldığı için “bastırma” ismi verilmiştir. Daha sonra bu kelime halk arasında “pastırma” olarak değiştirilmiştir.

Pastırmanın yapılışı: Genelde sığır, at, deve etinden yapılan pastırma, koyun, keçi etinden de yapılmaktadır. En kaliteli pastırma ise sığır etinden olmaktadır.

Pastırmanın, sırt, kuşgönü, şekerpare, sırtyağlı, dilme vb. çeşitleri vardır. İyi pastırma koyu kırmızı renktedir. Açık kırmızı renkte olan pastırmalar iyi kalite değildir. Ağızda lastik gibi uzar, besin değeri azdır.

Türkiye’de en iyi ve en çok pastırma Kayseri’de yapılmaktadır. Kayseri dendiği zaman hemen pastırması akla gelir. Yurdun her yerinde ve doğu illerinde de pastırma yapılmaktadır.

İmamoğlu Pastırmayı tedarik edebileceğiniz firmamıza Türkiye'nin her yerinden pastirmacim.com adresinden banka havalesi ve kredi kartı kullanarak sipariş verebilirsiniz. İstediğiniz marka pastırma ve sucuk ve diğer özel ürünlerimizi adresinize gönderiyoruz.

https://www.pastirmacim.com/imamoglu-pastirmaadresinden İmamoğluPastırma fiyatlarını görebilir ve sipariş verebilirsiniz.
Hızlı Teslimat
Orjinal Kayseri
Güvenli Alışveriş
Özel Vakum