Şifremi unuttum !
Pastırma Nasıl Muhafaza Edilir

Paketli pastırmaların paketini açmadığınız takdirde bu pastırmaları en son kullanma tarihine kadar saklamanız mümkündür.

Paketsiz olan pastırmaların saklama ömürleri daha kısadır. Paketsiz pastırma alırken muhakkak pastırmanın üretim tarihini satıcıya sormanız gerekir.

Paketsiz olarak satılan pastırmalar ise genellikle karton zemin üzerine folyoya sarılmış bir halde satılmaktadır. Karton ile folyo genellikle dayanıksız olduklarından dolayı pastırmanın saklama şeklini evde değiştirebilirsiniz. Özellikle pastırma aldığınızda hem saklama hem de dayanma koşullarını göz önünde bulundurmalısınız.

Pastırmayı taze bir şekilde tüketebilmek için bir veya iki günlük tüketilebilecek miktarları paketsiz olarak alabilirsiniz.

Paketsiz olarak almış olduğunuz pastırmaları ilk önce karton kutusundan çıkartın ve eğer mümkün ise pastırmalar birbirine değmeyecek bir şekilde temiz bir kutunun içerisinde saklayınız.

Aksi halde pastırmalar iyice yapışacak ve kutudan çıkarılmaya çalışıldığında da hemen kopacaktır. Pastırmayı aldıktan sonra eğer isterseniz buzdolabı ya da soğutucuya koyarak da saklama işlemini uygulayabilirsiniz. Paketli bir şekilde almış olduğunuz pastırmaları da paketini açtıktan hemen sonra dilim dilim almak sureti ile tekrar pakete koymalısınız.

Hızlı Teslimat
Orjinal Kayseri
Güvenli Alışveriş
Özel Vakum